PHP ioncube nedir ?

İoncube php dosyalarının içeriğinin şifrelenmesi için geliştirilmiş olan ücretli bir yazılımdır, ioncube ile tüm PHP dosyaları şifrelenebilir.

Şifrelenmiş PHP dosyalarını yalnızca ioncube yüklü sunucularda çalıştırabiliriz ve yalnızca bu php sorgularının çıktılarını izin verildiği ölçüde görebiliriz yani ioncube ile şifrelenmiş dosyaların içeriği anlaşılır şekilde okunamaz,

PHP ile yazılmış ve lisansladığınız projelerinizin / kodlarınızın çoğaltılmasını istemiyorsanız lisanslayarak ioncube ile şifreleyebilir böylece projenin kontrolü halen sizin elinizde olur ve izinsiz çoğaltılmasını engelleyebilirsiniz.

WHMCS ,  yada Worpdress için geliştirilmiş olan modüllerin lisanslarının korunması ve telif haklarının korunabilmesi için ilgili modüller ioncube ile şifrelenir ve yalnızca ioncube yüklü sunucularda okunabilir ve çalıştırılabilir, eğer ioncube yüklü sunucuda script çalışmıyorsa sorun yüksek ihtimal sürüm uyumsuzluğudur.

Site error: the file /home/content/html/wp-content/themes/dizilabx/functions.php requires the ionCube PHP Loader ioncube_loader_lin_5.6.so to be installed by the website operator. If you are the website operator please use the ionCube Loader Wizard to assist with installation.

örnek bir hata kodu yukarıda verilmiştir, bu hatadan kurtulmanın iki yolu bulunuyor

  1. PHP Sürümü İstenilen ile tutarsız
  2. İoncube istenilen sürüm ile yüklü sürüm farklıdır