Algoritma Geliştirme ve Aritmatik

Programalama yapabilmeniz için binlerce farklı dil bulunmaktadır, ihtiyaçlarınıza göre hangi programlama dili öğrenmeniz gerektiğini siz seçmelisiniz.

Programlama yetinizi geliştirmeniz için yapmanız gereken sürekli proje geliştirmek yada dil için kullandığınız komutları yüzlerce hatta binlerce kez tekrarlamanız gerekir, bu aşamada size sorun gerekirki programlayarak bu sorunları çözebilirsiniz, benim sıklıkla kullandığım ve canım sıkıldıkça problem çözdüğüm daha doğrusu bana kaynak sağlayan iki farklı proje bulunuyor , aslında bu uygulamalar size matematik soruları verir ve sizden bir algoritma geliştirmenizi ve bu neticede sorunun çözümünü bulmanızı sizden bekler.

Bu uygulamalarda ortada bir sorun vardır ancak bu sorunu nasıl çözeceğiniz size bağlıdır , burada uygulamaların ilgilendiği tek işlem verdiğiniz cevaptır. Aslında iyi programcı en kısa sürede ve en kısa kodla en iyi sonucu veren yazılımcıdır.

Projet Eular ;.
Projet Eular içerisinde yer alan sorulardan bazılarını kalem kağıt ile çözebilirsiniz ancak bazı sorularda ciddi programlama daha doğrusu algoritma bilgisine / gücüne sahip olmanız gerekir. Bu uygulama ile eğlenceli ve rekreasyonel bir bağlamda yeni kavramlar öğrenmeniz için sorgulayıcı ve düşünmeyi seven bir zihne sahip olmanız gerekir.

Codewars;
Bu uygulama ile tamamen sizin uzmanı olduğunuz dil üzerinden sorunlar verilmektedir ve sizden çözmeniz istenmektedir.