Fotoğraf Sahtemi Kontrolü

Sosyal medya üzerinde sürekli siyasiler yada ünlülülere ait resimler paylaşılır hatta bu resim size bile ait olabilir , işte bu durumda bir resimin gerçek mi yoksa üzerinde oynama var mı bunu araştırmak artık çok kolay.

Tineye.com sayesinde bu resimlerin gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamanız çok kolay aslında sizin kullanıcı olarak yaptığınız hiç bir işlem yok az bir ingilizce sayesinde fotoğrafınızı bu siteye yükleyin sonrasında site size bu fotoğraf sahtemi yoksa gerçek mi hemen size sebebleri ile birlikte açıklasın .

Bu web sitesi kendi söylemlerine göre sizin yüklediğiniz hiç bir fotoğrafı hiç bir yere kaydetmiyor sadece üzerinde yapay zeka sayesinde bir araştırma yapıyor sonrasında size sonuçları veriyor sayfa gösteriliyor ve sizin verileriniz web sitesinden kaldırılıyor. Oldukça güvenli gibi …

Aynı zamanda bu site ile tarattığınız resimin orjinal resmi internet üzerinde mevcut ise bu resmide size bularak gösteriyor bu sayede sonuç gerçek mi sahtemi daha delilli şekilde ortaya serilmiş oluyor.