React Native Türkçe

React Native ile uygulama geliştirirken yaşanan en büyük zorluklardan biriside türkçe kaynak bulma zorluğudur , aslında bu bilişim sistemleri ile uğraşan herkesin ortak sorunu diyebiliriz, bilgisayar konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız tek yol ingilizce öğrenmeniz olacaktır .

İngilizce bilginiz günlük olarak kullandığınız ingilizce olarak düşünmemeliyiz burda teknik dil kullanılıyor ve sokak dili ile maalesef sadece benzer aynısı değil.

brkdgn bloğunun temel amacı react native , php yada js ile uygulama geliştirecek yada hobi amacıyla bu dillerden birine yönelecek kişi veya kurumlara yardımcı olmaktır , bazı temek fonksiyonların kullanımı ve dilin temel gerekliliklerini anlattığım bir çok makalem bulunuyor bunlardan tamamen ücretsiz olarak herkes faydalanabilir, anlaşılman konularda ve ziyaretçilerin anlamlandıramadığı ve konuya hakim olduğumuz konularda oldukça yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizinde anlamadığınız konular varsa veya anlatılmasını talep ettiğiniz fonksiyon yada algoritmalar varsa dilimizin döndüğünce bilgimizin yettiğince anlatmak isteriz. Unutmayalım bilgi paylaştıkça çoğalacaktır.

Mobil uygulama geliştirirken android veya ios üzerinden uygulama geliştireceksek türkçe kaynak bulma hususunda çok zorluk çekmiyoruz çünkü bu diller evveliyattan beri var uzun zamandır piyasada olduğu için bir çok sorunla sizden önce başkaları karşılaştı ve çözüm buldu sonrasında paylaşımı seven bilgi kıskanmayanlar bu konularda internet üzerinden bir çok paylaşımda bulundu , ancak bu hususta her yeni bilginin sorunu olduğu gibi bilinirlik sorununu react native ile uygulama geliştirirkende yaşıyoruz, bu sorun şuan için oldukça normal hatta bundan yaklaşık 2 sene öncesinde react native geliştiricileri “freamwork yazanlar” bile bazı sorunların çözümünü bilmiyordu . Dil geliştikçe topluluğu arttıkça sorunlar çözüldü topluluk genişledi ve güzel tartışma ortamları oluştu ve dolayısıyla react native şuanki halini aldı.