Unity Dersleri

Unity 2D ve 3D şeklinde masaüstü , mobil ve konsollar için oyunlar geliştirebileceğiniz gelişmiş oyun motorudur. Unity Dersleri ile oyun motorlarına hakim olabilirsiniz.

Unity ile oyun geliştirebilmek için iyi derece c# biliyor olmanız gereklidir, aslında tam anlamıyla c# bilmiyor ancak java , PHP , JS gibi dillere hakimseniz sadece saatler içerisnde c# öğrenerek Unity üzerinden hemen oyun geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Unity ile oyun geliştirmek Photoshop ile resim düzenlemek kadar kolaydır , sadece materyalleri sürükler oyun sahnesine bırakır ve birkaç düzenleme yaptıktan sonra sahneniz hazır olacaktır, sahne hazırlandıktan sonra unity dersleri sayesinde öğrenmiş olduğunuz c# dili ile objelere hareketlilik yani işlevlik kazandırabilirsiniz.

Unity 3D Dersleri

Projenizi oluşturuken unity sizden 2 seçenek ister birisi projenin adı bir diğeri hangi boyutlar ile çalışacağınızdır, 3D projelerde x,y ve z eksenleri üçü birden kullanılır ve cisimlerinizde yükseklik ve genişliğin yanı sıra derinlik algısıda bulunur bu sayede counter, gta gibi oyunların geliştirilmesini sağlayabilirsiniz. 3D oyun geliştirirken endişelenmesi gereken tek konu materyal teminidir yani eğer bir savaş oyunu hazırlıyorsanız bu oyun içerisinde kullanacağınız silahlar, karakterler, haritalar  bunların hepsinin çizimlerine ihtiyacınız bulunacak bu materyalleri kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi unity asset store den uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Unity 2D Dersleri

Unity ye yeni başlayan yada eski oyunlardan zevk alan herkesin ilgilendiği boyutlardır, aslında 2D ve 3D oyun geliştirmenin unity sayesinde çok bir farkı bulunmuyor, yani kodlama yapısı olsun oyun sahne tasarımı olsun hepsi hemen hemen birbirinin aynısı yalnızca yazımda ve kullanımda ufak farklılıkları bulunuyor bunun sebebide 3D oyunda ekstra bir boyut daha bulunması . Unity Dersleri ne başlamadan önce c# eğitiminizi tamamladıktan sonra hemen arkasında 2D oyun geliştirme ile başlayın bu sayede oyun geliştirme ve unity oyun motoruna yatkınlık sağlayabilirsiniz.

Android Oyun Geliştirme

Unity sayesinde kolaylıkla android oyun geliştirme sağlayabilirsiniz, projenizi oluştururken 2D/3D oyun hangisini seçtiğinizden bağımsız olarak projenizi oluşturduktan sonra build settings alanından platform olarak androidi seçmiş olmanız android oyun geliştirmeniz için yeterlidir, geriye kalan her özellik masaüstü oyun geliştirme ile aynıdır, burada tek dikkat edilmesi gereken konu performans olmalıdır, yani mobil platformlar için bir oyun geliştirdiğinizi unutmayın çünkü mobil platformlar masaüstüne göre daha az donanım performansı sergiler dolayısıyla oyununuzun açılamama gibi sorunları ile karşılaşabilirsiniz , hatta daha mağazaya koyma aşamasında sorunlar başlayacaktır.

Oyun Nasıl Yapılır ? 

Oyun geliştirmek aslında çok farklı bir meziyettir, tek başına oyun geliştiricisi olmak oldukça zordur neden dersek , bir oyunda ; müzikler, grafikler, kodlar gibi çok farklı dünyalar bulunur yani bir silah ateş etme sesi için bir stüdyoda saatlerce doğru sesi bulmak için çalışılır, bir karakterin çizimi belki aylar sürebilir, e tabi bu işleri yapan çok farklı programlar bulunuyor bunlar hepsine bir insanın tamamiyle hakim olmasını beklemek çok yanlıştır, bilinebilse dahi bu programları tek kişi hepsini profesyonel şekilde kullanamaz hep yarım kalacaktır yani profesyonel bir oyun geliştirmek için grafik tasarımcı , ses mühendisi, yazılım mühendisi gibi alanında profesyonel kişilerden oluşan bir ekip ile çalışmak gerekir. Ekip kurulacak güç yok ise bunlar unity store den satın alınır ve unity üzerinden kolaylık ile yapılabilir ancak buda özgün olmayacağı için profesyonel olmaz.